Оброблені фрукти і овочі

У Європі представлена велика різноманітність перероблених фруктів та овочів, вироблених в ЄС, вони натуральні, безпечні, мають свій неповторний смак і натхненні традиціями.

Оброблені фрукти і овочі – огляд

Через відмінності сезонів вирощування та збору врожаю овочів у різних місцях доступність свіжих овочів сильно відрізняється в різних частинах світу. Переробка може перетворити овочі з продуктів, що швидко псуються, на стабільні продукти харчування з тривалим терміном зберігання, а отже, сприяти глобальному транспортуванню та розповсюдженню багатьох сортів овочів. Метою обробки є стримування псування внаслідок мікробів та природного фізіологічного погіршення стану рослинних клітин.

Основні методи наступні:

Сублімація (ліофілізація) їжі є найкращим способом видалення води, зі збереженням первинної структури, кольору, форми та смаку продуктів. Ліофілізовані продукти зберігають переважну більшість вітамінів і мінералів, що знаходяться в їх початковому стані.
Консервування – це процес подачі тепла на їжу, яка закупорюється в банку, щоб знищити будь-які мікроорганізми, які можуть спричинити псування їжі. Правильні методи консервування зупиняють це псування, нагріваючи їжу протягом певного періоду і вбиваючи мікроорганізми.
Бродіння – Під час бродіння овочів головним чином бактерії, а часом і дріжджі розщеплюють рослинні цукри до кислоти, вуглекислого газу та інших ароматичних сполук. Вироблена кислота надає овочу терпкість, а також забезпечує безпеку їжі, запобігаючи росту шкідливих бактерій.

Маринування – це процес збереження або продовження терміну зберігання їжі шляхом анаеробного бродіння в розсолі або занурення в оцет. Отриману їжу називають солінням, або, щоб запобігти двозначності, називають маринованим.

Також із фруктів та ягід можна робити джеми, які готуються з цілих плодів, включаючи м’якоть, консерви – по суті желе, що містять цілі або великі шматочки. Мармелад, зазвичай виготовлений з цитрусових, являє собою желеподібний концентрат приготованого соку та нарізаної шкірки. Основними інгредієнтами для успішного збереження є цукор, кислота та пектин.

Вимоги до якості оброблених фруктів та овочів

Регламент уповноважує Комісію передбачати стандарти маркетингу фруктів та овочів та перероблених фруктів та овочів відповідно. Відповідно до Регламенту, фрукти та овочі, які призначені для продажу споживачеві, можуть продаватися лише у тому випадку, якщо вони мають надійну, справедливу та товарну якість та якщо вказана країна походження. Щоб узгодити імплементацію цього положення, доцільно викласти деталі та передбачити загальний стандарт збуту всіх фруктів та овочів.

Інформаційні дані, що вимагаються маркетинговими стандартами, повинні бути чітко відображені на упаковці та / або етикетці. Щоб уникнути шахрайства та випадків введення споживачів в оману, інформація, яка вимагається стандартами, повинна бути доступна споживачам перед покупкою, особливо у випадку дистанційного продажу, коли досвід показав ризики шахрайства та уникнення захисту прав споживачів, пропонованих стандартами.

Система контролю якості оброблених фруктів та овочів

Пакети, що містять різні види фруктів та овочів, стають все більш поширеними на ринку у відповідь на попит певних споживачів. Чесна торгівля вимагає, щоб фрукти та овочі, що продаються в одній упаковці, були однакової якості. Для продуктів, для яких не прийнято стандартів Союзу, це можна забезпечити, застосовуючи загальні положення. Вимоги до маркування повинні бути встановлені для сумішей різних видів фруктів та овочів в одній упаковці. Вони повинні бути менш суворими, ніж ті, що встановлені маркетинговими стандартами, щоб врахувати, зокрема, місце на етикетці.

Для того, щоб забезпечити належне та ефективне проведення перевірок, рахунки-фактури та супровідні документи, крім документів для споживачів, повинні містити певну основну інформацію, включену в маркетингові стандарти.

Для цілей селективних перевірок, заснованих на аналізі ризиків, як передбачено в Регламенті, необхідно встановити детальні правила щодо таких перевірок. Зокрема, слід підкреслити роль оцінки ризику при виборі продуктів для перевірок.

Кожна держава-член повинна призначити інспекційні органи, відповідальні за проведення перевірок відповідності на кожному етапі збуту. Один із цих органів повинен відповідати за контакти та координацію між усіма іншими призначеними органами.

Асортимент перероблених фруктів та овочів

• Сублімовані (ліофілізовані) фрукти, ягоди та овочі
• Мариновані корнішони
• Огірки мариновані
• Червоні консервовані буряки
• Маринований червоний буряк
• консервовані зелені помідори
• Консервовані томати черрі
• Маринований зелений горошок
• Зелений горошок консервований
• Солодкі консервовані мозолі
• Консервована маленька, довга паприка
• Міні-цибуля консервована
• Консервований щавель
• Ферментовані огірки
• квашена капуста
• Ягідний заповідник
• Терті ягоди з цукром
• Пробки
• Натерті яблука з цукром

Правила застосування щодо секторів фруктів та овочів та перероблених фруктів та овочів

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv:OJ.L_.2018.208.01.0009.01.ENG&toc=OJ:L:2018:208:TOC

Положення про спільну організацію ринків переробки плодоовочевої продукції
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/ALL/?uri=CELEX:31996R2201

Контакти

info@bgleaders.com
info@kkf.lt Кедайняйський консервний завод (консервовані фрукти, овочі та джеми)
international@supergarden.lt (ліофілізовані фрукти, ягоди та овочі)
info@auga.lt (canned vegetables)