Вина та алкоголь з позначками pgi і pdo

Європа представляє свої старовинні аромати регіональних вин та алкогольних напоїв, захищених системами якості ЄС із захищеним географічним зазначенням (PGI) та захищеним позначенням походження (PDO), які були створені для захисту та просування продуктів із особливими характеристиками, пов’язаними з їх географічним походженням.

Схема захищеного харчового походження ЄС охоплює регіональні та традиційні продукти харчування, справжність та походження яких може бути гарантована. ЄС надасть товару знак PGI лише в тому випадку, якщо він вирішить, що він має репутацію, характеристики або якості, що є результатом галузі, з якою він асоціюється. Більша частина географічних зазначень пов’язана з винами та алкогольними напоями.

PGI (захищене географічне зазначення)

Визначення ЄС продукту із PGI є тісно пов’язаним із географічним районом, в якому він виробляється, переробляється або готується, і яке має специфічні якості, що відносяться до цього географічного району.

PDO (захищене позначення походження) -

це найвищий стандарт якості захищених зазначень
Згідно з правилами ЄС, продукція із PDO виробляється, переробляється та готується на даному відносно невеликому географічному просторі з використанням визнаних технологій ноу-хау. Їх якість та властивості суттєво або виключно визначаються навколишнім середовищем як з природних, так і з людських факторів.

Зареєстровані індикації повинні бути захищені від:

1. будь-яке пряме або непряме комерційне використання зареєстрованого найменування щодо продуктів, на які не поширюється реєстрація, якщо ці продукти порівнянні з продуктами, зареєстрованими під цим найменуванням, або коли використання цього імені використовує репутацію захищеного найменування, в тому числі, коли ці товари використовуються як інгредієнт;
2. будь-яке неправильне використання, імітація чи виклик, навіть якщо вказано справжнє походження товарів або послуг, або якщо захищена назва перекладена або супроводжується висловом, таким як “стиль”, “тип”, “метод”, як виготовлено у “,” імітації “або тому подібному, в тому числі, коли ці продукти використовуються як інгредієнт;
3. будь-яке інше неправдиве або оманливе зазначення щодо походження, походження, природи чи основних якостей товару, який використовується на внутрішній або зовнішній упаковці, рекламному матеріалі або документах, що стосуються відповідного товару, та упаковці товару в контейнер, який може створювати хибне враження щодо свого походження;
4. будь-яка інша практика, яка може ввести споживача в оману щодо справжнього походження товару.

Захищені позначення походження та захищені географічні зазначення не повинні стати загальними.

 

Контроль

Усі європейські країни вживають відповідних адміністративних та судових заходів для запобігання або припинення незаконного використання захищених позначень походження та захищених географічних зазначень. З цією метою держави-члени призначають органи влади, які відповідають за вжиття цих заходів запобігання відповідно до встановлених процедур. Ці органи влади пропонують адекватні гарантії об’єктивності та неупередженості та мають у своєму розпорядженні кваліфікований персонал та ресурси, необхідні для виконання своїх функцій.

Юридична інформація

Положення про визначення, опис, представлення, маркування та захист географічних зазначень спиртних напоїв
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/ALL/?uri=CELEX%3A32008R0110

Постанова про встановлення спільної організації ринків збуту сільськогосподарської продукції
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32013R1308

Продукти

Оригінальна литовська горілка – горілка
Гірка – настойка
Три дев’ятки – настойка
Болгарські вина з Фракійської низовини

Контакти

info@bgleaders.com
distribution@mvgroup.eu (литовські алкогольні напої)
export@degtine.lt (литовські алкогольні напої)
niforou@oinorama.bg (Болгарські вина)